Despre noi
Incursiuni virtuale in fascinanta lume a cartilor. Colectii de recenzii si recomandari, suntem receptivi la tot ce se poarta citit. Iti multumim pentru vizita!

Lansarea celui mai așteptat titlu al verii: Harry Potter and the Cursed Child, de J.K. Rowling

Harry Potter and the Cursed Child

Harry Potter and the Cursed Child, cel de-al optulea text din seria Harry Potter de J.K. Rowling va fi lansat pe 31 iulie 2016, la o zi după premiera oficială a primei adaptări dramatice a aventurilor magice din universul Hogwarts.

Editorii și distribuitorii de carte au parte de măsuri speciale de securitate pentru această lansare, pentru a păstra bucuria lecturii pentru fiecare cititor în parte, chiar autoarea îi incurajează pe norocoșii care au partcipat în seriile de repetiții cu public dar și pe cei care vor viziona piesa în cele două seri să păstreze magia secretelor Potter pentru a fi descoperită și experimentată cum se cuvine de fiecare fan în parte.
Există și un tag special care circulă pe rețelele sociale și promovat de J.K. însăși:
#keepthesecrets

În România, Harry Potter and the Cursed Child are parte de toată atenția care i se cuvine, și la librăria online Books Express de unde poate fi precomandată la un preț special. Listele de precomandă au înregistrat un success fără precedent iar librarii așteaptă gongul de miez de noapte de pe 31 iulie pentru a putea hrăni curiozitatea tuturor cititorilor interesați. Deasemenea, fanii români au ocazia de a experimenta amintirile magice într-un concurs organizat de Books Express care îi provoacă să își amintească cărțile preferate și să își pună o dorință ce ar avea nevoie de o baghetă cu pană de Phoenix pentru a se realiza. Însă, pentru că iulie este magic, cea mai mare dorință li se va împlini, vor reintra în universul lor preferat.

Acest text împlinește dorințele tuturor fanilor Harry Potter și este unul dintre cele mai așteptate titluti ale verii, iar pentru prima oara din 2009, cititori din întreaga lume vor simți cum este să ai în fața un text în același timp împreună cu alte câteva milioane de entuziaști, un club de carte fondat o dată cu primele cărți ale seriei cu membrii de toate vârstele, din toate colțurile lumii.

Puține cărți unesc cititorii într-un mod atât de puternic așa cum o face lumea Harry Potter, iar a opta parte oficială a poveștii sale este prilej de sărbătoare și nu putem decăt să pregătim capele speciale și pofta de lectură.

Cartea poate fi și a ta! O poți câștiga la concursul de aici. Dacă vrei să fii printre primii care o cumpără, poți face o precomandă la Books-Express.

bogdan
Total
0
Shares

Bookura-te de comentarii

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Previous Article
UZPR

Revista UZPR nr. 3 – Despre identitatea profesiei de jurnalist

Next Article
Jocul vieţii şi cum să-l jucăm

Jocul vieţii şi cum să-l jucăm, de Florence Scovel Shinn

Related Posts

Total
0
Share